Kui palju maksab ehitusjärgne mõõdistus?

Geodeetiliste tööde hinnad – “ehitusjärgne mõõdistus hind”?


“Ehitusjärgne mõõdistus hind” – mõned näited hinna kujunemisest ja milline võiks olla suurusjärk.

Mõistagi on kõik mõõdistused erineva iseloomuga ning ühte ja konkreetset hinda on keeruline välja tuua. Siiski saab välja tuua komponendid mille põhjal hind kujuneb ja mis mõjutab hinda.
Kõige huvipakkuvam hinnanäide on tõenäoliselt elamu ehitusjärgne mõõdistamine. Ka siin ei ole ühte ja konkreetset hinda, aga hind kujuneb järgmistest teguritest:

  • objekti asukoht
  • krundi suurus
  • hoonete kogus ja keerukus
  • kõrghaljastus või selle puudumine
  • erinevate rajatiste kogus ja keerukus

Kui võtta näiteks aluseks krunt Harjumaal, suurusega 2000-3000m². Krundil on elamu, 1-2 kõrvalhoonet ning haljastus, teed, platsid, terrassid, piirdeaed ja muud rajatised on keskmise uuselamu mahus. Sellisel juhul on tõenäoliselt ehitusjärgse mõõdistuse hind 250-300 EUR (hinnale lisandub käibemaks 20%).

Nagu juba öeldud, siis hinna kujunemisel on muutujaid mitmeid ning loomulikult võib hind olla ka väiksem kui 250 EUR + km. Kui tegemist on keerukama objektiga, siis jällegi võib hind olla ka mõnevõrra suurem.

Täpsema hinna väljaselgitamiseks saada meile hinnapäring.


Käesoleva hinnanäite koostamisel ei ole analüüsitud erinevate geodeesiafirmade hinnakirju ja näide on koostatud Geoport OÜ hindadele tuginedes.

ehitusjärgne mõõdistus hind