Geoaluse tellimine kiirelt ja lihtsalt


Geoaluse tellimine ei ole mingi raketiteadus ja tõenäoliselt ei valmista see suuremat muret kellelegi.

Siiski ei ole see teema paljudele igapäevane tegevus ja mõned näpunäited oleks ehk abiks.
Kui tellite geoalust uue elamu ehitusprojekti tarbeks või näiteks juurdeehituse või kõrvalhoone planeerimiseks ja teil on tavapärase suurusega krunt, siis piisab kui lisate hinnapäringusse täpse aadressi või katastriüksuse tunnuse. Oleks väga hea, kui päringus täpsustaksite ka projekti iseloomu (nt. uue elamu ehitusprojekt, lammutusprojekt, juurdeehitus, vee- ja kanalisatsioonitrassi projekt vmt).

Tihti tuleb ette aga olukordasid, kus tegemist on väga suure kinnistuga ja geoalust on vaja ainult teatud osale kinnistust. Või siis planeeritakse rajatist, mille asukoht ei ole seotud ühe konkreetse aadressiga vaid ulatub üle mitme kinnistu või kulgeb mööda tänavaid. Sellisel juhul oleks hea kui hinnapäringus oleks ära näidatud ka ligikaudne mõõdistusala, kuhu geoalust vajate.
Kõige lihtsam viis mõõdistusala näitamiseks on joonistada see Maa-ameti kaardile ning lisada päringule link. Kui te ei ole kunagi Maa-ameti kaardirakendust kasutanud ja ei ole kindel kuidas seal saab linke jagada, siis allpool on juhised kuidas saate seda väga lihtsalt teha.

 • Avage Maa-ameti kaardirakendus ning täpsema piirkonna kiiremaks leidmiseks kasutage otsinguriba.
  Kui olete õige piirkonna leidnud, siis valige parempoolselt tööriistaribalt “mõõtmine”.

geoaluse tellimine 1 - Geoport OÜ
 • Valige “mõõda pindala” ning joonistage endale sobiv kujund soovitud ala tähistamiseks.
  Joonistamise lõpetamiseks tuleb teha topeltklõps.
  Võite joonistada ka mitu ala.
geoaluse tellimine 2 - Geoport OÜ
 • Kui olete mõõdistusala joonistamise lõpetanud, siis valige parempoolselt tööriistaribalt “järjehoidjad/jagamine” ning seejärel lihtsalt kopeerige link.
  Link lisage oma hinnapäringule ja ongi tehtud! 🙂
geoaluse tellimine 3 - Geoport OÜ