Ehitusjärgne mõõdistus ehk ehitusjärgne teostusjoonis hoone või rajatise kasutusloa taotlemisel

Ehitusjärgne mõõdistus, ehitusjärgne kontrollmõõdistus, ehitusjärgne teostusjoonis, ehitusjärgne teostusmõõdistus, ehitusjärgne topo-geodeetiline plaan. Nimetusi on kasutusel erinevaid, aga lõpptulemuseks on siiski ehitusjärgne teostusjoonis, mis vajalik hoone või rajatise kasutusloa / kasutusteatise jaoks.

Vaata PDF näidisfaili

Ehitusjärgne teostusjoonis

Teostusjoonis peab kajastama kõiki ehitamise käigus tehtud muudatusi, teostusmõõdistatud maa-aluseid tehnovõrke ning ehituseelset säilinud maapealset situatsiooni ja maa-aluseid tehnovõrke.
Elamu ehitusjärgsel teostusjoonisel on muuhulgas näidatud hoonete ning asjakohasel juhul ka rajatiste koordinaadid. Üldjuhul on lisatud veel hoone kõrgus, hoone pikkus, hoone laius, ehitisealane pind jmt. Joonis koostatakse PDF ja DWG formaadis ning koordinaadid tekstifailis, mis on ehitisregistrisse importimiseks sobival kujul.

Kui palju maksab ehitusjärgne mõõdistus?

Ehitusjärgse mõõdistuse hind sõltub objekti asukohast ja keerukusest. Täpsemalt saab hinna kohta lugeda SIIT.

Andmete laadimine ehitisregistrisse

Kui olete ehitisregistris kasutusloa taotluse juba koostanud, siis taotluse vahelehel ISIKUD tuleks sisestada kõik isikud, kes on tegevusega seotud. Kui näiteks ehitusjärgse mõõdistuse teostaja on Geoport OÜ, siis isiku lisamine käib väga lihtsalt ning juhend on SELLINE.
Peale isiku lisamist saab kaasatud osapool ehitisregistrisse laadida taotluse lisadokumendi, mis ehitisregistris on nimetusega “ehitusgeodeetiline või kontrollmõõdistus”. Täiendavalt tuleks importida registrisse geodeetilise mõõdistustöö alusel saadud hoone koordinaadid ning vajadusel korrigeerida hoone mõõtmeid.

Meie põhilised piirkonnad ehitusjärgse mõõdistuse teostamisel

Teostame suuremate objekti ehitusjärgset mõõdistamist üle Eesti. Väiksemate tööde puhul on meie põhiline piirkond: Tallinn, Rae vald, Kiili vald, Saku vald, Jõelähtme vald, Saue vald, Keila linn, Kuusalu vald, Anija vald, Lääne-Harju vald, Kose vald, Raasiku vald, Harku vald, Maardu linn, Kohila vald ja Haljala vald.

Telli ehitusjärgne mõõdistus meilt!

Omame üle 10 aasta pikkust kogemust ehitusjärgse mõõdistuse teostamisel ning läbi aastate oleme muuhulgas teinud mitmeid sadu ehitusjärgseid mõõdistusi. Kõik meie tehtud mõõdistused registreerime omavalitsuste vastavates andmekogudes ning ehitusjärgse mõõdistuse lisame täiendavalt ehitisregistrisse vastava kasutusloa/kasutusteatise lisadokumendina.

Küsige meilt pakkumist!

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

Ehitisregistri kasutusjuhendid

Topo-geodeetilisele uuringule ja teostusmõõdistamisele esitatavad nõuded